"7 gün 24 saat kesintisiz hizmet"

İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant üstü sabit protezler (kaplama ve köprüler), tek bir diş eksikliğinden, tam çene dişsizliğe kadar değişebilen durumlarda yapılabilen ve implant üzeri parçalara (abutment) yapıştırılarak ya da vidalanarak sabit halde kullanılan protezlerdir. Tamamen dişsiz ağızlarda eğer kişilerin genel sağlığında implant işlemi için engelleyici bir durum yoksa, sabit implant üstü protezler için 4 ila 8 adet implant gereklidir. Bu protezler, dişler üzerine yapılan sabit protezler gibi klasik metal seramik veya zirkonya seramikten yapılabilmektedir.

İmplant destekli sabit kaplama ve köprüler, ağız içinde sabitlenen, hastalar tarafından takıp çıkarılmayan protezlerdir. Hastalar implant üstü kaplama ve köprülerini, günde iki kere fırçalamalıdır. Tek diş implant üstü kaplaması var ise diş ipi, implant üstü köprüsü var ise köprü altı temizleme ipleri veya çeşitli kalınlıklarda üretilmiş ara yüz fırçaları vasıtasıyla köprülerin diş etine bakan ve diş fırçası ile temizlenemeyen bölgeleri temizlemelidir. Bunlara ek olarak ağız duşu denilen ağız içi yıkayıcı cihazlarla ağız hijyenini desteklenebilir.


İmplant destekli sabit protezlerin bakımı nasıl yapılır?

İmplant destekli sabit dişler, diş eksikliklerinde doğal dişlere en yakın uygulanan tedavilerdir. Bu sebeple bakımları da doğal dişlerin bakımlarına çok benzemektedir. Sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kere fırçalanmalıdır. Protez ile dişeti birleşiminde kalan alanları arayüz fırçaları , diş ipleri ve diş fırçaları ile düzenli olarak temizlenmelidir. İlk yıl içinde 3 ile 6 ay düzenli olarak diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır.

Whatsapp Hattımız Hemen Ara