"7 gün 24 saat kesintisiz hizmet"

Şeffaf Plaklarla Ortodonti

Invisalign Tedavisi nedir?

Invisalign tedavisi, dijital ortodontik tedavi teknolojisi olan, dişlerinize uygun yapılmış şeffaf plaklar ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Telsiz ortodontik tedavi (invisalign) tercih edilme nedeni diş teli kullanmadan diş tedavisi uygulamasının olmasıdır.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

En önemli sayılabilecek avantajı, günlük yaşantınızı katiyen olumsuz etkilememesi olacaktır.

Çıkarılabilir seri halinde alignerlardan oluşan görünmez ve size özel üretildiği için tedavi sürecinde istediğiniz gibi gülebilirsiniz.

Bir şey içerken, yemek yerken ya da diş fırçalarken plaklarınızı zahmetsizce çıkartabilir ve istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

Tedavi metal kullanılmadan ve yumuşak plaklardan oluştuğu için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek hiçbir şey olmaz.

Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir.

Herkes invisalign yaptırabilir mi?

Hem erişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir ortodontik tedavidir. Fakat Invisalign tedavisine uygun olup olmadığınız ancak doktorunuzun muayenesi sonucunda netleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları invisalign ile tedavi edilebilir. Diş çekimi yapılması gereken bir ortodontik tedavi invisalign ile de tedavi edilebilir. Invisalign ile çekimli tedavi yapılmasını ancak doktorunuz belirleyebilir.


Invisalign tedavisinin özellikleri nedir?

Invisalign’in özelliği, günlük yaşamınızı etkilememesidir.
Tedavideki amaç; şeffaf plakların ağız içinde belirgin olmamasıdır.
Plaklarınızı yemek yerken, bir şey içerken ya da diş fırçalarken çıkartabilir, arzu ettiğiniz yemeği yiyebilirsiniz.
Tedavi metalsiz yapıldığı, yumuşak şeffaf plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşanmaması hedeflenir.
Invisalign, hem gençlere hem de yetişkinlere uygulanabilir


Invisalign tedavimde kontrollerim ne sıklıkta olacak?

Kontrolleriniz ayda bir olacaktır. Her kontrolde size 2 adet yeni şeffaf plak teslim edilecektir. Şeffaf plaklar 15 günde bir değiştirilir. Örneğin tedaviniz için 20 plak üretilmiş ise tedaviniz 10 aylık bir süreye denk gelecektir.

Şeffaf plakları ne kadar süre ile takmam lazım?

Şeffaf plakları günde ortalama 20 saat takmanız gerekir. Sadece yemek yerken çıkartmanız önerilmektedir. Onun dışında çok önemli bir toplantı gibi en fazla 1-2 saatlik bir süre zarfında da çıkarabilirsiniz.

Whatsapp Hattımız Hemen Ara