"7 gün 24 saat kesintisiz hizmet"

Kombine Diş Beyazlatma

Kombine tipi beyazlatma nedir?

Hem ofis hem de ev tipinin beraber uygulandığı diş beyazlatma yöntemidir. Ofis veya klinikte uygulandıktan sonra 2-3 gün ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.

Kombine Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Tüm dişler için beyazlatma işlemi ev ve klinik tipi beyazlatma yöntemlerinin bir arada kullanılmasıdır. Bazı diş renklenmelerinde iki yöntemin uygulanması ile ancak istenen beyazlık tonu elde edilebilmektedir. Lazerle diş beyazlatma ise son yıllarda en çok tercih edilen yöntemdir.

Beyazlatma hangi durumlarda yapılmaz?

Kombine diş beyazlatma; geniş pulpalı dişlere, aşırı aşınmış eroziv dişlere, ağızda porselen kuron gibi restorasyon olması durumlarında, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlarda, hidrojen peroksit veya karbamid peroksit allerjisi olan kişilerde, ağız hijyeni kötü olan bireylerde uygulanmamaktadır. Ayrıca:

  • Dişlerde mineyi ve dentini ilgilendiren yapısal bozukluklar varsa (amelogenesis imperfecta,dentinogenesis imperfecta)
  • Aşırı hassas dişleri olan hastalarda (hassasiyet giderici tedaviler uygulandıktan sonra beyazlatma yapılabilir.)
  • İleri boyutta tetrasiklin lekeleri olan dişlerde
  • Dişlerinde kırık, çatlak, çürük olan kişilerde
  • Dişetleri çok fazla çekilmiş ve köklerin büyük bir kısmı açığa çıkmış kişilerde beyazlatma yapılmamaktadır.

Tüm dişler için beyazlatma, beyazlatma jelinin ısı ya da ışık ile aktive edilmesi ile yapılır. İlk olarak diş yüzeyindeki diş taşları ve dış renkleşmeler temizlenir. Ardından diş etlerine beyazlatma jelinin değmesini engellemek amaçlı koruyucu bir jel sürülür. Beyazlatma ajanı diş yüzeylerine uygulanır ve 20-30 dakika süreyle aktive edilir. Genellikle 3 – 4 seans içinde istenen beyazlık elde edilmiş olur. Lazerle diş beyazlatma sonrası hasta günlük hayatına kısa süre içinde döner.

Whatsapp Hattımız Hemen Ara