"7 gün 24 saat kesintisiz hizmet"

Hibrit

Hibrit Protezi Diğer Protez Uygulamalarından Ayıran Özellikler Nelerdir?

Hibrit protezler dişsiz hastalara geleneksel tam protezler ile kıyaslandığında pek çok fonksiyonel, estetik ve psikolojik avantaj sunmaktadır. Bu tür protezlerin; son derece estetik restorasyonların hazırlanabilmesi, ağız içerisinde protez üzerine gelen stresleri azaltması ve eşit olarak dağıtması gibi birçok avantajı vardır.


Hibrit Protezlerin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

İmplant destekli hibrit protezler geleneksel sabit protezler ile karşılaştırıldıklarında yumuşak doku için daha iyi destek sağladıkları görülmüştür. Gelişen teknoloji ile hibrit protez tasarımlarının dijital ortamda yapılması ve protez malzemelerinin gelişmesiyle birlikte, yumuşak doku kaybı daha kolay giderilebilmekte ve dişeti için pembe porselen kullanılarak dişler arası boşluklar estetik bir şekilde doldurulabilmektedir.


Hibrit Protezler Hangi Hastalara Uygulanmaktadır? 

Hibrit protezler, hem tam diş eksikliğinde hem de kısmi diş eksikliklerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hibrit protezler, orta ve ileri derecede kemik rezorpsiyonu olan hastaların kemik ve yumuşak dokularının tedavisinde, tümoral rezeksiyon sonucu çok fazla kemik kaybının olduğu dişsiz kretlerde, düzensiz alveolar kemik rezorpsiyonunda, üst çene dudak desteğinin sağlanmasının istendiği durumlarda yapılabilmektedir. Bu tip bir protezin yapımına karar vermede esas alınacak ilk kriter çeneler arası mesafedir; bununla birlikte dudak desteği, üst çenedeki yüksek gülme hattı, konuşma durumundaki alt çene dudak çizgisi göz önünde bulundurulacak diğer estetik parametrelerdir.

Hastalar İstedikleri Zaman Hibrit Protezleri Çıkarabilirler Mi?

Hibrit protezler hastalar için çıkarılmayan sabit protezlerdir. İstenildiği ve gerekli görüldüğü zaman sadece hekim tarafından çıkarılabilmektedir.


Hibrit Protezlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? 

Öncelikle hastaların düzenli olarak diş fırçalamaya devam etmesi gereklidir. Bunun yanı sıra hastalara ara yüz fırçası ve protezlerin altını temizlemek için süperfloss dediğimiz ipler kullanılması önerilir. Hastalar ayrıca hızlı, zahmetsiz, ucuz ultrasonik ve sonik protez temizleme cihazları kullanarak da ağız bakımlarını sağlayabilirler. Air brush dediğimiz bilinen adıyla ağız duşu kullanılması da hastalara kolaylık sağlamaktadır. 

Hibrit Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

Bu tedavilerin hiçbiri için net bir süre söylemek mümkün değildir. Fakat hastanın ağız sağlığına özen göstermesi ve kontrollerine düzenli olarak gelmesi doğru yapılmış bir protezin uzun yıllar hatta bir ömür herhangi bir sıkıntı olmadan kullanılmasını sağlayacaktır. 

Whatsapp Hattımız Hemen Ara