7 gün 24 saat kesintisiz hizmet

İmplant Nedir ?

İmplant tek veya çok diş kaybı yaşayan veya protez takılı olan herkese uygulanmaktadır. Estetik rahatlık ve sağlamlık açısından tercih edeceğiniz bu yöntemle siz de gerçek bir diş kalitesine sahip olabilirsiniz.
Dental implant tedavisinin genel avantajları nelerdir?
En önemli avantaj implantlar üzerine yapılacak protezin, sizin tarafınızdan, kendi dişleriniz gibi hissedilmesi ve konuşma gülme çiğneme gibi günlük işlemleriniz sırasında kendinizi kısıtlamamanızdır.
· Dişlerini kaybederek protez kullanmaya başlayan hastalarda biyolojik bir kural olarak mutlak kemik erimesi görülür. Bu durum, bir süre sonra yanak ve dudağın desteği kaybolacağından yüz şeklinde değişikliklere, profilde çöküntülere neden olabilir. Ancak implantlar kemik üzerine belirli bir kuvvet ilettikleri için bu kemik erimesini ve dolayısı ile yüz şeklindeki değişiklikleri engeller.
· Diş çekimlerini takiben kişilerin çiğneme etkinliği yaklaşık 4 kat azalır. Bunun nedeni diş kökü etrafında çiğneme kuvveti alıcılarının yitirilmesidir. İmplant’lar kemik içine yerleştirileceğinden bu alıcıların bir kısmının tekrar devreye girmesini sağlar ve doğal dişiniz varmışçasına çiğneme kuvveti uygulamanızı sağlar. Sonuçta da daha etkin bir öğütme işlemi yapabilirsiniz.
· Bir diğer avantaj protezlerin sıkıca yerinde durmasıdır. Bu sayede protezlerin hareket etmeyeceğini bilmek ve rahatça gülmek, yemek yemek ve hatta öpüşebilmek olasıdır.
Isırma kuvveti ve protez tutuculuğu en üst seviyede olacağı için rahatsız edeceğini düşünmeden her türlü gıda maddesini tüketebilirsiniz. Bu da dengeli beslenmenizi sağlayacaktır. Sosyal hayatınızdaki sınırlamaları ortadan kaldırmanız da ek bir getiridir.

Galeri


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis